Новите Магента пакети?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од toshex, 1 Декември 2016.

 1. petre.dimov

  petre.dimov Ентузијаст

  958
  234
  27 ноември 2008
  Машко
  Software developer
  Додека сме кај оваа тема, дали некој од членовите го имаат пакетот на Vip.One Combo S од 999ден и дали ветената брзина од 30mbps е остварлива.
   
 2. Bubache

  Bubache Гик

  365
  214
  11 oктомври 2015
  Машко
  од 30 декември до сега задоволен сум од пакетот, но ајде да видиме на крај од месецот кога ќе дојде сметката, сеуште немам добиено договор и не знам како е што е во договорот, затоа и не коментирам, но генерално сум задоволен од квалитетот на оптиката и од тв!
   
 3. yasho

  yasho Гик

  289
  317
  11 Јануари 2014
  Машко
  Јас го имав до пред еден месец, навистина е 30мбпс, РТТ е околу 8-9ms. Сега сум на 100/5, и толку е, 100/5. Скопје, центар.
   
  На petre.dimov и Sukhoi им се допаѓа ова.
 4. Sukhoi

  Sukhoi Ентузијаст

  1,443
  734
  16 Јуни 2010
  Ај еден спид тест :)
   
 5. yasho

  yasho Гик

  289
  317
  11 Јануари 2014
  Машко
  бујрум, од пред 1 минута
  upload_2017-1-11_16-58-34.png
   

  Прикачени датотеки:

  На goran_oh, HoLfElDeR, olikomerc и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. shemko

  shemko Wax on, wax off

  190
  23
  15 Јули 2008
  eve ti speedtest od combo M
   

  Прикачени датотеки:

  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Војвода

  Војвода Sensei

  1,501
  2,100
  26 oктомври 2012
  Машко
  Го имаат двајца другари толку е, 29 DL, околу 1 UL. Баш пред ден два бев и гледав. Добар е нивниот кабелски интернет, торент+ јутјуб +сурфање, без никаков проблем.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На petre.dimov му/ѝ се допаѓа ова.
 8. toshex

  toshex Ентузијаст

  1,556
  1,019
  18 Септември 2013
  Машко
  тотално сум разочаран од аплоад брзините на пакетиве. вип не ни има опција со над 5 мега аплоад.

  Испратено од SM-G928F преку IT.mk форум апликација
   
 9. Bubache

  Bubache Гик

  365
  214
  11 oктомври 2015
  Машко
  што има врска ВИП во ова тема за мегента пакети!
  отворете си дечки нова тема!
  ајде администратори....
   
  На Stefan H. и DennyMK им се допаѓа ова.
 10. uwemi

  uwemi Sensei

  4,622
  3,535
  20 Февруари 2011
  Машко
  Телеком 4Г интернет Xiaomi Redmi 3 :) ^845E224B44E3C38830A580C79BC03F1D5D8F2B0EB858BC24CB^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
   
  На Bubache и krema им се допаѓа ова.

Сподели