1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.com.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
 2. IT.com.mk Steam група: http://steamcommunity.com/groups/itcommk

Нови канали на Телекабел

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од Cika, 30 Декември 2012.

 1. Cika V.I.P

  Член од:
  08.12.2009
  Mислења:
  1,951
  Допаѓања:
  397
  Од 01.01.2013, Nat Geo, Nat Geo Wild и 24Kitchen ќе бидат заменети со Discovery, Discovery travel и Animal Planet. Исто така, од први ќе можеме да гледаме и SportKlub Prime.
  Ова е супер за оние што се по спортот и што сакаат да гледаат документарци, така што од мене +1 за оваа ангажираност на Телекабел.
  На EricTheKing7 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. Necromancer Sensei

  Член од:
  24.02.2012
  Mислења:
  2,213
  Допаѓања:
  2,174
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Барокно Скопје
  Па каде ќе го гледам Рудолф и No Reservations?
  Alucard, prichina и на malimali им се допаѓа ова.
 3. Cika V.I.P

  Член од:
  08.12.2009
  Mислења:
  1,951
  Допаѓања:
  397
  Е сега тоа е проблемот, неможат да се задоволат сите вкусови.
 4. nvidia88 Гик

  Член од:
  16.09.2010
  Mислења:
  398
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Gostivar
  Баш ги тргаат тие канали што се занимливи а има куп што не требаат pr :planeta и некој други,голема штета за Nat Geo, Nat Geo Wild и 24Kitchen
  На Alucard и Necromancer им се допаѓа ова.
 5. EricTheKing7 n00b

  Член од:
  28.11.2012
  Mислења:
  82
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Машко
  Мило ми е што ќе го има и СК Прајм ќе се гледаат сите натпревари од АНглиското и Шпанското првенство на ТВ нема да мора да се троши нет за стримови. :cool:
 6. prichina Cuda 5.5

  Член од:
  24.05.2009
  Mислења:
  6,516
  Допаѓања:
  3,657
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје/Козле
  24 kitchen треба да остане...ах, какви вкусови имаат тие од телекабел..
  На Alucard и Necromancer им се допаѓа ова.
 7. Alucard Шериф

  Член од:
  22.10.2012
  Mислења:
  1,422
  Допаѓања:
  1,100
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Е*ати одлуката е*ати, од сите 1000 канали, најдоа да ги тргнат баш тие два што ги гледам, и 24Kitchen што ја држи жена ми мирна... Кој само стои зад ова :mad:
  На hebocig, Necromancer, masterficx и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Despodov Гик

  Член од:
  14.07.2011
  Mислења:
  87
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Штип
  Добро е што ќе ја вратат Discovery само таа и SportKlub ги гледам :)
 9. 386ka Ентузијаст

  Член од:
  22.12.2007
  Mислења:
  2,375
  Допаѓања:
  190
  Лол, зошто да го тргнат NatGeo? Ако мене некој ме прашува, тоа е вистинската програма за наука, Discovery стана тапа.
  krema, Boldozer, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Sukhoi Активен Гик

  Член од:
  16.06.2010
  Mислења:
  1,153
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Куманово
  А што чекаат, максот, бумот и близу за спорт клуб прајм. Треба ли покани да им пишуваме, па се знае дека народот сака да гледа спорт клуб
 11. Metuzalem Sensei

  Член од:
  28.11.2010
  Mислења:
  1,719
  Допаѓања:
  2,040
  Пол:
  Машко
  Сигурно им се виделе скапи лиценците, па заменуваат со поевтини, да не кажам ѓубре. Ако воопшто плаќаат лиценци (во тој случај си нашле некои за кои нема да ги гонат). Мое мислење.
  На Necromancer и Alucard им се допаѓа ова.
 12. RagingDemon Sensei

  Член од:
  24.03.2009
  Mислења:
  5,020
  Допаѓања:
  2,603
  Ма дај бе! Баш NatGeo најдоа да го тргнат! Единствениот канал што го гледам кога гледам телевизор, а тоа да не е на плеерот.
  Сите 50-60 канали што ги имаат сите заедно не вредат колку NatGeo, и баш тој најдоа да го тргнат. Морони.
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Alucard Шериф

  Член од:
  22.10.2012
  Mислења:
  1,422
  Допаѓања:
  1,100
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Затоа MVGroup, и што ги вртам Телекабел... Да не мораше да се плаќа TV за да имаш интернет, уште во старт немаше да ставам TV од Телекабел...
 14. RagingDemon Sensei

  Член од:
  24.03.2009
  Mислења:
  5,020
  Допаѓања:
  2,603
  Името на темава е погрешно. Треба да биде "лелекабел го укинува најдобриот канал"
  На Sukhoi и Alucard им се допаѓа ова.
 15. Cika V.I.P

  Член од:
  08.12.2009
  Mислења:
  1,951
  Допаѓања:
  397
  Телекабел целат кон оние што гледаат фудбал и други спортови, и им носат поголема гледаност од ние NatGeo што гледаме. Тоа е.
 16. kjosmofon Sensei

  Член од:
  07.10.2011
  Mислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,249
  Локација:
  skopje
  Веб-страна:
  Fu** me nema povekje bez rezervacija i nema natgeo, discavery 50% od vremeto si pravat sopstveni reklami drugoto vreme 2 serii vrtat
  a sport i kompletno da ukinat nema da primetam
 17. Sylvester Гик

  Член од:
  24.03.2009
  Mислења:
  378
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Многу тапа одлука.... Не ми е јасно како може други оператори да ги нудат и Nat Geo и Discovery, а телекабел само еден од овие два документарни канала. :(

  Кога се јавив ми кажаа дека наводно за МК некој друг ги откупил правата за емитување на Nat Geo и Nat Wild.....
 18. D3N1EL Ентузијаст

  Член од:
  10.08.2010
  Mислења:
  2,488
  Допаѓања:
  874
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Стварно ова е идиотски потег од страна на Телекабел, NatGeo е сто пати боље од дискавери. На дискавери дали 2 програми гледам, додека пак на NatGeo што и да гледам е интересно.

  За среќа не сум на Телекабел.
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Metuzalem Sensei

  Член од:
  28.11.2010
  Mислења:
  1,719
  Допаѓања:
  2,040
  Пол:
  Машко
  Па, можеле и они да ги откупат (со пари се` се решава) или барем да откупат некои други добри... Спаднавме на евтини травел ѓубриња. Не е дека немаат пари, по иницијалната инвестиција за полагање кабли, секој месец им се слива чиста пара, а колку што гледам не трошат многу на високостручна техничка поддршка.
 20. stefan_v Ентузијаст

  Член од:
  03.05.2010
  Mислења:
  1,359
  Допаѓања:
  525
  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  Јас сум ЗА да се направи онлајн телевизија(нешто како нетфликс во америка) и да може да се гледаат каналите вистински што вреди. Навистина неможат да се задоволат сите вкусови во обична телевизија, али вака би имало компромис. Бар гледаш тоа што ти чини.
  Вака коа некој ќе смени ми оди ненормално на нерви. :mad: :mad: :mad:
 21. lamja Активен Гик

  Член од:
  01.10.2008
  Mислења:
  429
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Skopje
  znaes deka se smesni ova telekabelov mislam najsmesni:)
 22. Sukhoi Активен Гик

  Член од:
  16.06.2010
  Mислења:
  1,153
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Куманово
  Комплетно се согласувам. Discovery Channel у задњо време освен некои глупи емисии ништо друго не дава. Само 2,3 емисии се така вредни за гледање, а остананите безвезе. Nat Geo и Nat Geo Wild се ептен бољи, највеќе приметувам по тоа што кога и да пуштам Nat Geo увек ја загледувам емисијата, а оваму мењам посебно ме нервираат рибарите или пак оние со чопери....
  Среќа овие од Близу немаат абер од трзање канали, само додаваат гледам сега со овие албанскиве заедно нудат около 150 дигитални канали исто ко у Бугарија.
  shemko, RagingDemon и на 386ka им се допаѓа ова.
 23. hebocig Гик

  Член од:
  07.01.2010
  Mислења:
  566
  Допаѓања:
  106
  Пол:
  Машко
  Дали само на CRT телевизорите се губат канали и нонстоп треба да се носи ресиверот во централа за да се направи?
 24. RagingDemon Sensei

  Член од:
  24.03.2009
  Mислења:
  5,020
  Допаѓања:
  2,603
  Не, телевизорот нема врска каков е
  На hebocig му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели