1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј
  2. Форумски теми: идеи и реализација - место каде што членови предлагаат теми за кои самите немаат време/стручност за да ги реализираат а друг член ќе се нафати да ја напише/реализира и обработи тематиката која била предложена.
    Сокриј
  3. Доколку поставувате наслов на постот, потрудете се тој да одговара на содржината на истиот. Насловот треба да ја отсликува содржината на постот. - Несоодветен наслов на тема
    Сокриј

Нови канали на Телекабел

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од Cika, 30 Декември 2012.

1. Cika

Cika V.I.P

1,983
    443
    8 Декември 2009
    Од 01.01.2013, Nat Geo, Nat Geo Wild и 24Kitchen ќе бидат заменети со Discovery, Discovery travel и Animal Planet. Исто така, од први ќе можеме да гледаме и SportKlub Prime.
    Ова е супер за оние што се по спортот и што сакаат да гледаат документарци, така што од мене +1 за оваа ангажираност на Телекабел.

На EricTheKing7 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
  2. Necromancer

Necromancer Sensei

2,427
    2,511
    24 Февруари 2012
    Машко
    GIS
    Па каде ќе го гледам Рудолф и No Reservations?

Alucard, prichina и на malimali им се допаѓа ова.
  3. Cika

Cika V.I.P

1,983
    443
    8 Декември 2009
    Е сега тоа е проблемот, неможат да се задоволат сите вкусови.

4. nvidia88

nvidia88 Гик

401
    217
    16 Септември 2010
    Машко
    Pc
    Баш ги тргаат тие канали што се занимливи а има куп што не требаат pr :planeta и некој други,голема штета за Nat Geo, Nat Geo Wild и 24Kitchen

На Alucard и Necromancer им се допаѓа ова.
  5. EricTheKing7

EricTheKing7 n00b

82
    23
    28 ноември 2012
    Машко
    Мило ми е што ќе го има и СК Прајм ќе се гледаат сите натпревари од АНглиското и Шпанското првенство на ТВ нема да мора да се троши нет за стримови. :cool:

6. prichina

prichina Cuda 5.5

7,127
    4,272
    24 Мај 2009
    Машко
    Мултимедиа (Филм и Тв)
    24 kitchen треба да остане...ах, какви вкусови имаат тие од телекабел..

На Alucard и Necromancer им се допаѓа ова.
  7. Alucard

Alucard Шериф

1,497
    1,156
    22 oктомври 2012
    Машко
    Е*ати одлуката е*ати, од сите 1000 канали, најдоа да ги тргнат баш тие два што ги гледам, и 24Kitchen што ја држи жена ми мирна... Кој само стои зад ова :mad:

На hebocig, Necromancer, masterficx и уште 4 други им се допаѓа ова.
  8. Despodov

Despodov Гик

88
    45
    14 Јули 2011
    Машко
    Добро е што ќе ја вратат Discovery само таа и SportKlub ги гледам :)

9. 386ka

386ka Ентузијаст

2,361
    188
    22 Декември 2007
    Лол, зошто да го тргнат NatGeo? Ако мене некој ме прашува, тоа е вистинската програма за наука, Discovery стана тапа.

krema, Boldozer, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.
  10. Sukhoi

Sukhoi Ентузијаст

1,265
    550
    16 Јуни 2010
    Машко
    А што чекаат, максот, бумот и близу за спорт клуб прајм. Треба ли покани да им пишуваме, па се знае дека народот сака да гледа спорт клуб

11. Metuzalem

Metuzalem Sensei

2,543
    3,581
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Сигурно им се виделе скапи лиценците, па заменуваат со поевтини, да не кажам ѓубре. Ако воопшто плаќаат лиценци (во тој случај си нашле некои за кои нема да ги гонат). Мое мислење.

На Necromancer и Alucard им се допаѓа ова.
  12. RagingDemon

RagingDemon Sensei

5,252
    2,957
    24 Март 2009
    Машко
    Ма дај бе! Баш NatGeo најдоа да го тргнат! Единствениот канал што го гледам кога гледам телевизор, а тоа да не е на плеерот.
    Сите 50-60 канали што ги имаат сите заедно не вредат колку NatGeo, и баш тој најдоа да го тргнат. Морони.

На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Alucard

Alucard Шериф

1,497
    1,156
    22 oктомври 2012
    Машко
    Затоа MVGroup, и што ги вртам Телекабел... Да не мораше да се плаќа TV за да имаш интернет, уште во старт немаше да ставам TV од Телекабел...

14. RagingDemon

RagingDemon Sensei

5,252
    2,957
    24 Март 2009
    Машко
    Името на темава е погрешно. Треба да биде "лелекабел го укинува најдобриот канал"

На Sukhoi и Alucard им се допаѓа ова.
  15. Cika

Cika V.I.P

1,983
    443
    8 Декември 2009
    Телекабел целат кон оние што гледаат фудбал и други спортови, и им носат поголема гледаност од ние NatGeo што гледаме. Тоа е.

16. kjosmofon

kjosmofon Sensei

2,827
    3,490
    7 oктомври 2011
    kalfa
    Fu** me nema povekje bez rezervacija i nema natgeo, discavery 50% od vremeto si pravat sopstveni reklami drugoto vreme 2 serii vrtat
    a sport i kompletno da ukinat nema da primetam

17. Sylvester

Sylvester Активен Гик

388
    25
    24 Март 2009
    Машко
    Студент
    Многу тапа одлука.... Не ми е јасно како може други оператори да ги нудат и Nat Geo и Discovery, а телекабел само еден од овие два документарни канала. :(

Кога се јавив ми кажаа дека наводно за МК некој друг ги откупил правата за емитување на Nat Geo и Nat Wild.....

18. D3N1EL

D3N1EL Ентузијаст

2,499
    911
    10 Август 2010
    Машко
    Стварно ова е идиотски потег од страна на Телекабел, NatGeo е сто пати боље од дискавери. На дискавери дали 2 програми гледам, додека пак на NatGeo што и да гледам е интересно.

За среќа не сум на Телекабел.

На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Metuzalem

Metuzalem Sensei

2,543
    3,581
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Па, можеле и они да ги откупат (со пари се` се решава) или барем да откупат некои други добри... Спаднавме на евтини травел ѓубриња. Не е дека немаат пари, по иницијалната инвестиција за полагање кабли, секој месец им се слива чиста пара, а колку што гледам не трошат многу на високостручна техничка поддршка.

20. stefan_v

stefan_v Ентузијаст

1,358
    526
    3 Мај 2010
    Машко
    Јас сум ЗА да се направи онлајн телевизија(нешто како нетфликс во америка) и да може да се гледаат каналите вистински што вреди. Навистина неможат да се задоволат сите вкусови во обична телевизија, али вака би имало компромис. Бар гледаш тоа што ти чини.
    Вака коа некој ќе смени ми оди ненормално на нерви. :mad: :mad: :mad:

21. lamja

lamja Активен Гик

428
    182
    1 oктомври 2008
    Машко
    znaes deka se smesni ova telekabelov mislam najsmesni:)

22. Sukhoi

Sukhoi Ентузијаст

1,265
    550
    16 Јуни 2010
    Машко
    Комплетно се согласувам. Discovery Channel у задњо време освен некои глупи емисии ништо друго не дава. Само 2,3 емисии се така вредни за гледање, а остананите безвезе. Nat Geo и Nat Geo Wild се ептен бољи, највеќе приметувам по тоа што кога и да пуштам Nat Geo увек ја загледувам емисијата, а оваму мењам посебно ме нервираат рибарите или пак оние со чопери....
    Среќа овие од Близу немаат абер од трзање канали, само додаваат гледам сега со овие албанскиве заедно нудат около 150 дигитални канали исто ко у Бугарија.

shemko, RagingDemon и на 386ka им се допаѓа ова.
  23. hebocig

hebocig Гик

590
    108
    7 Јануари 2010
    Машко
    Дали само на CRT телевизорите се губат канали и нонстоп треба да се носи ресиверот во централа за да се направи?

24. RagingDemon

RagingDemon Sensei

5,252
    2,957
    24 Март 2009
    Машко
    Не, телевизорот нема врска каков е

На hebocig му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели