1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.com.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
 2. IT.com.mk Steam група: http://steamcommunity.com/groups/itcommk

Мапа на град Скопје

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од viksa86, 20 Март 2013.

 1. viksa86 Активен Гик

  Член од:
  22.04.2011
  Mислења:
  800
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Машко
  Не знаев каде да ја ставам темава мислам овде е нај соодветно
  Барам веќе саат време не нет нема никаде мапа со индекс на улици за град скопје(населба аеродром и лисиче ми требаат) за принтање ако некоја има некоја идеја би бил многу благодарен за помошта
 2. kjosmofon Sensei

  Член од:
  07.10.2011
  Mислења:
  2,120
  Допаѓања:
  2,110
  Локација:
  skopje
  Веб-страна:
 3. viksa86 Активен Гик

  Член од:
  22.04.2011
  Mислења:
  800
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Машко
  o_O so index na ulici dole vo kvadratce iminjata po azbucen red so brojki takvi ima miljon bez index
 4. Necromancer Sensei

  Член од:
  24.02.2012
  Mислења:
  2,162
  Допаѓања:
  2,101
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Барокно Скопје
  Бидејќи професионално го работам тоа, се бунтувам за терминот мапа. Во Македонија тоа се вика карта.

  Покрај таа на kjosmofon, еве ти уште нешто.
  http://www.openstreetmap.org/

  Пребарување по улици.
  http://skopje.on.net.mk/
 5. viksa86 Активен Гик

  Член од:
  22.04.2011
  Mислења:
  800
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Машко
  vaka treba da izgleda da mozam da ja isprintam zasto na teren nema online search na ulici
 6. Necromancer Sensei

  Член од:
  24.02.2012
  Mислења:
  2,162
  Допаѓања:
  2,101
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Барокно Скопје
 7. viksa86 Активен Гик

  Член од:
  22.04.2011
  Mислења:
  800
  Допаѓања:
  459
  Пол:
  Машко
  blisko megutoa ne e toa nema veze drugarce mi kaza na benziska lukoil imalo 190 denari ke trknam utre resen problem moze KLUC fala na pomos
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,562
 2. Taurus
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,853
 3. Taurus
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  3,777
 4. astojkovski
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,277
 5. D3N1EL
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  834
Вчитување...

Сподели