1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.com.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
 2. IT.com.mk Steam група: http://steamcommunity.com/groups/itcommk

Македонски веб страни

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Lightlord, 7 Април 2007.

 1. cupe n00b

  Член од:
  11.09.2008
  Mислења:
  3
  Допаѓања:
  0
 2. vlatko175 Гик

  Член од:
  15.07.2008
  Mислења:
  276
  Допаѓања:
  39
  badijala .com najdobar warez ,ali nesto go nema denovive dali znae nekoj sto se desi so nego
 3. Stane Ентузијаст

  Член од:
  04.10.2007
  Mислења:
  2,502
  Допаѓања:
  72
  Прочитај ги правилата,забрането е рекламирање на варез сајтови или форуми.
 4. Spaski91 n00b

  Член од:
  26.09.2008
  Mислења:
  64
  Допаѓања:
  0
  Веб-страна:
 5. Tarabuka Баниран/a

  Член од:
  20.11.2008
  Mислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 6. Fiasco Ентузијаст

  Член од:
  02.03.2008
  Mислења:
  3,121
  Допаѓања:
  207
  Локација:
  404
  Веб-страна:
 7. daci92 Ентузијаст

  Член од:
  04.02.2009
  Mислења:
  2,245
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  http://mc-daci.webs.com
  Moja licna strana i rap forum, povelete zaclenete se ,samo da navestam deka 99% e na makedonski 1% na angliski
 8. HijackHacker Sensei

  Член од:
  21.02.2008
  Mислења:
  5,181
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  @Tarabuka
  warez е забранет на it.com.mk како и линкување до форуми кои имаат warez. Ако се одлучите да го отстраните од вашиот форум, тогаш повторно поставете линк овде (и ве молам да не крадете туторијали од овде, или барем наведете извор)
 9. Fatal1ty_ Großmeister

  Член од:
  28.02.2008
  Mислења:
  15,029
  Допаѓања:
  11,940
  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
 10. mac-ufs Гик

  Член од:
  23.04.2008
  Mислења:
  611
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Машко
 11. kiko95 Гик

  Член од:
  27.04.2009
  Mислења:
  71
  Допаѓања:
  3
  http://www.kokino.org.mk/
  Да не заборавиме,
  едно од најубавите места во Куманово!:bravoska:
 12. prijatel-MKD Wax on, wax off

  Член од:
  07.05.2009
  Mислења:
  135
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Машко
 13. japan_6 n00b

  Член од:
  08.09.2008
  Mислења:
  24
  Допаѓања:
  2
 14. Gogo n00b

  Член од:
  26.05.2009
  Mислења:
  22
  Допаѓања:
  0
 15. darknessdimi n00b

  Член од:
  05.03.2009
  Mислења:
  241
  Допаѓања:
  3
 16. Dark_angelMKD Гик

  Член од:
  04.12.2008
  Mислења:
  573
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Струга
  Веб-страна:
 17. Ike Wax on, wax off

  Член од:
  09.02.2008
  Mислења:
  379
  Допаѓања:
  76
  www.me-chitash.com
  www.banana.com.mk (интересна е замислата ама мора да се спасат од спамери, од кога ќе креираш профил одма имаш дозвола да пишуваш постови.)
  www.zapocni.com покерот и чатот им се добри
  www.zolta.com.mk
  И не сум админ на ниедна од овие не крекајте само спам воа ноа :)
 18. спиро_дт Wax on, wax off

  Член од:
  01.10.2008
  Mислења:
  283
  Допаѓања:
  8
 19. ficosmile n00b

  Член од:
  23.01.2009
  Mислења:
  21
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Skopje
 20. MusicFreak Гик

  Член од:
  18.06.2009
  Mислења:
  899
  Допаѓања:
  42
 21. M@RKO Wax on, wax off

  Член од:
  03.06.2009
  Mислења:
  563
  Допаѓања:
  18
 22. Ike Wax on, wax off

  Член од:
  09.02.2008
  Mислења:
  379
  Допаѓања:
  76
  ^ сајтот и форумот многу повеќе се концетрираат на шпански серии отколку холивуд. Ништо посебно
 23. MusicFreak Гик

  Член од:
  18.06.2009
  Mислења:
  899
  Допаѓања:
  42
 24. kuzman0v Активен Гик

  Член од:
  14.12.2008
  Mислења:
  601
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  некако ми изгледа како да ги имаш копирано повеќето од категориите од форумов, па и исти редослед имаш... :ua: Ако планираш да правиш сериозен форум, подобро земи си хостинг, не вака на бесплатните... А и ги има доволно такви сајтови/форуми кај нас:muahaha:
 25. Торпедо n00b

  Член од:
  27.12.2009
  Mислења:
  18
  Допаѓања:
  1

Сподели