HTC паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. psyside

  psyside Модератор

  20,229
  17,327
  4 Септември 2008
  S650 е легенда, тоа ти е како S801 што беше во својата класа на времето, воедно последниот вистински хај енд процесор на QC, ова другово од тогаш се е само мачкање очи.
   
  На xnickx му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside Модератор

  20,229
  17,327
  4 Септември 2008
 3. draganamon

  draganamon Wax on, wax off

  75
  75
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Здраво дечки,
  Успеа некој да стави Nougat на HTC телефон ?
   
 4. xnickx

  xnickx Гик

  592
  805
  20 Декември 2014
  Машко
  Јас си чекам стандардно за заклучени да излезе од HTC за 10ката.Би требало до февруари да излезе.
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. boro1

  boro1 Ентузијаст

  1,470
  943
  13 Август 2009
  Машко
  Некои вести до кога ХТЦ ќе пробуваат да прават телефони ?
   
  Justice for All, goran_oh и на Oktar им се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside Модератор

  20,229
  17,327
  4 Септември 2008
  10-та е добар телефон.
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. draganamon

  draganamon Wax on, wax off

  75
  75
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Уф. 10ката е најдобриот телефон кој сум го користел. И нема телефон кој лежи подобро на рака.
  Освен што има за нијанса послаба камера од Samsung s7 серијата (или јас не знам да си го поднесам), друго се е подобро.
   
 8. psyside

  psyside Модератор

  20,229
  17,327
  4 Септември 2008
  Добар е поготово со апдејтите го средија, али заебаа работа со цена HTC, не смее ни еден телефон да биде поскап од S7 Edge (кога се работи за андроид телефони)
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside Модератор

  20,229
  17,327
  4 Септември 2008
  Омг а таман ги пофалив...

   
  На boro1 и LadiC им се допаѓа ова.
 10. draganamon

  draganamon Wax on, wax off

  75
  75
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  Севкупно, супер телефон. Се согласувам дека е доста скапичок, и држи цена, но беше поефтин од S7 edge, и тоа генерално кај нас кога немаше каде да се купи. Инаку HTC имаа доста добра промоција во САД кога излезе телефонот за 600 $ плус JBL слушалки.

  Статива. Ајде 11ката ќе е подобра :) .
   
 11. architect

  architect Ентузијаст

  1,533
  1,545
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  медиатек helio p10 процесор (faceplam), 1080х1920 екран, 3гб рам, камерата 1920х1080, 2500 mah фиксна батерија ..... личи на модел од пред 3 години
   
  Последна промена: 12 Јануари 2017
  На the_maker, MasteR_#0, draganamon и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. the_maker

  the_maker Sensei

  3,180
  4,746
  14 Август 2014
  Машко
  Само Ултра со СД 821 ќе вреди како машина, а по мое мислење и ќе чини и 800-900 ЕУР. Тоа пак пазарно нема да вреди ич, пошто нема логика за таа цена, без разлика што е топ квалитет ХТЦ.

  Sent from my MI 5
   
 13. psyside

  psyside Модератор

  20,229
  17,327
  4 Септември 2008
  HTC имаат еден проблем, забораваат дека водечкиот бренд кај андроид телефоните и Samsung, и дека шансата нивни телефон да се продава успешно за повисока цена од еден Edge, е еднаква на 0.
   
  olikomerc, draganamon и на the_maker им се допаѓа ова.
 14. the_maker

  the_maker Sensei

  3,180
  4,746
  14 Август 2014
  Машко
  За жал така е...

  Sent from my MI 5
   
 15. FLEGMA

  FLEGMA Sensei

  6,355
  8,877
  2 Август 2012
  Машко
  HTC знаат дека телефонот им е инфериорен. Со ова пробуваат да ги амортизираат загубите со тоа што се надеваат на early adopter-ите. За жал, по моја проценка, само 10-ина проценти од популацијата чита ривјуа и прави компарации. Остатокот одбира спрема бендис и рекла казала (женски гик муабет за мобилен левел Линус "ептен е убав и има издржлива батерија")
   
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. xnickx

  xnickx Гик

  592
  805
  20 Декември 2014
  Машко
  Одлуките на HTC во врска со ценувањето, се чудни па дури и фрустрирачки од гледна точка на фан (без “бој“) како јас. Телефоните од повисок ранг им се (генерално) добри. Јас сум презадоволен од 10ката. Проблемот е што цената не оправдана. Изгледот за мене е одличен, чувството на алуминиум во рака ми е сто пати подобар од стакло. За ентузијасти, СД 820 не може да се носи со Ексиносот на Еџот, ама за секојдневно користење па и не можеш да осетиш разлика. Сите андроид телефони претходно ми биле HTC почнувајќи од Desire. Овој пат ја земав 10ката за да бидам дел од малцинството, сите по дома и друштво имаат Самсунг 7ци. Жал ми е што ќе кажам, ама ако не претстават нешто поуникатно HTC, ќе морам да мигрирам.
   
  На Pane-G и draganamon им се допаѓа ова.

Сподели