1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.com.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
 2. IT.com.mk Steam група: http://steamcommunity.com/groups/itcommk

Македонски веб страни

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Lightlord, 7 Април 2007.

 1. cupe n00b

  Член од:
  11 Септември 2008
  Број на мислења:
  3
  Допаднати мислења:
  0
 2. vlatko175 Гик

  Член од:
  15 Јули 2008
  Број на мислења:
  246
  Допаднати мислења:
  26
  badijala .com najdobar warez ,ali nesto go nema denovive dali znae nekoj sto se desi so nego
 3. Stane Ентузијаст

  Член од:
  4 Октомври 2007
  Број на мислења:
  2,502
  Допаднати мислења:
  72
  Прочитај ги правилата,забрането е рекламирање на варез сајтови или форуми.
 4. Spaski91 n00b

  Член од:
  26 Септември 2008
  Број на мислења:
  64
  Допаднати мислења:
  0
  Веб-страна:
 5. Tarabuka Баниран/a

  Член од:
  20 Ноември 2008
  Број на мислења:
  1
  Допаднати мислења:
  0
 6. Fiasco Ентузијаст

  Член од:
  2 Март 2008
  Број на мислења:
  3,121
  Допаднати мислења:
  206
  Локација:
  404
  Веб-страна:
 7. daci92 Ентузијаст

  Член од:
  4 Февруари 2009
  Број на мислења:
  2,245
  Допаднати мислења:
  166
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  http://mc-daci.webs.com
  Moja licna strana i rap forum, povelete zaclenete se ,samo da navestam deka 99% e na makedonski 1% na angliski
 8. HijackHacker Sensei

  Член од:
  21 Февруари 2008
  Број на мислења:
  5,181
  Допаднати мислења:
  296
  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
  @Tarabuka
  warez е забранет на it.com.mk како и линкување до форуми кои имаат warez. Ако се одлучите да го отстраните од вашиот форум, тогаш повторно поставете линк овде (и ве молам да не крадете туторијали од овде, или барем наведете извор)
 9. Fatal1ty_ Großmeister

  Член од:
  28 Февруари 2008
  Број на мислења:
  12,788
  Допаднати мислења:
  8,266
  Пол:
  Машко
  Веб-страна:
 10. mac-ufs Гик

  Член од:
  23 Април 2008
  Број на мислења:
  611
  Допаднати мислења:
  18
  Пол:
  Машко
 11. kiko95 Гик

  Член од:
  27 Април 2009
  Број на мислења:
  71
  Допаднати мислења:
  3
  http://www.kokino.org.mk/
  Да не заборавиме,
  едно од најубавите места во Куманово!:bravoska:
 12. prijatel-MKD Wax on, wax off

  Член од:
  7 Мај 2009
  Број на мислења:
  135
  Допаднати мислења:
  31
  Пол:
  Машко
 13. japan_6 n00b

  Член од:
  8 Септември 2008
  Број на мислења:
  24
  Допаднати мислења:
  2
 14. Gogo n00b

  Член од:
  26 Мај 2009
  Број на мислења:
  22
  Допаднати мислења:
  0
 15. darknessdimi n00b

  Член од:
  5 Март 2009
  Број на мислења:
  241
  Допаднати мислења:
  3
 16. Dark_angelMKD Гик

  Член од:
  4 Декември 2008
  Број на мислења:
  573
  Допаднати мислења:
  52
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Струга
  Веб-страна:
 17. Ike Wax on, wax off

  Член од:
  9 Февруари 2008
  Број на мислења:
  327
  Допаднати мислења:
  58
  www.me-chitash.com
  www.banana.com.mk (интересна е замислата ама мора да се спасат од спамери, од кога ќе креираш профил одма имаш дозвола да пишуваш постови.)
  www.zapocni.com покерот и чатот им се добри
  www.zolta.com.mk
  И не сум админ на ниедна од овие не крекајте само спам воа ноа :)
 18. спиро_дт Wax on, wax off

  Член од:
  1 Октомври 2008
  Број на мислења:
  283
  Допаднати мислења:
  7
 19. ficosmile n00b

  Член од:
  23 Јануари 2009
  Број на мислења:
  21
  Допаднати мислења:
  17
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Skopje
 20. MusicFreak Гик

  Член од:
  18 Јуни 2009
  Број на мислења:
  899
  Допаднати мислења:
  42
 21. M@RKO Wax on, wax off

  Член од:
  3 Јуни 2009
  Број на мислења:
  550
  Допаднати мислења:
  17
 22. Ike Wax on, wax off

  Член од:
  9 Февруари 2008
  Број на мислења:
  327
  Допаднати мислења:
  58
  ^ сајтот и форумот многу повеќе се концетрираат на шпански серии отколку холивуд. Ништо посебно
 23. MusicFreak Гик

  Член од:
  18 Јуни 2009
  Број на мислења:
  899
  Допаднати мислења:
  42
 24. kuzman0v Активен Гик

  Член од:
  14 Декември 2008
  Број на мислења:
  600
  Допаднати мислења:
  68
  Пол:
  Машко
  Локација:
  Скопје
  Веб-страна:
  некако ми изгледа како да ги имаш копирано повеќето од категориите од форумов, па и исти редослед имаш... :ua: Ако планираш да правиш сериозен форум, подобро земи си хостинг, не вака на бесплатните... А и ги има доволно такви сајтови/форуми кај нас:muahaha:
 25. Торпедо n00b

  Член од:
  27 Декември 2009
  Број на мислења:
  18
  Допаднати мислења:
  1

Сподели